فروش انواع لباس یکبار مصرف بیمارستانی

فروش لباس یکبارمصرف بیمارستانی در کشور طی سالهای اخیر رونق چشمگیری داشته است. افزایش خدمات رسانی در این حوزه و کاهش واردات از جمله دلایل این روند هستند. برای خرید لباس های استریل با قیمت و نرخ مناسب چه فاکتورهایی را مدنظر باید قرار داد؟ چرا از پارچه های متنوع و در عین حال سبک برای دوخت این محصولات استفاده می شود؟ عوامل و فاکتورهای موثر در تعیین قیمت ها کدامند؟

فروش انواع لباس یکبار مصرف بیمارستانی

سفارش لباس یکبار مصرف بیمار به صورت عمده و جزئی

سفارش لباس یکبار مصرف بیمار به صورت عمده و جزئیزمانی که برای درمان بیماری به بیمارستان یا مراکز درمانی مراجعه می کنیم اولین و مهمترین هدف قبل از شروع پروسه درمان، ایمن بودن از انواع عفونت ها و بیماری های واگیردار است. برای این منظور بخش مدیریت راهکارهای متعددی مانند استریل کردن محیط، استفاده از شوینده های الکلی و تهیه لباس های یکبارمصرف یا چند بار مصرف با قابلیت استریل کردن را به کار می گیرند.
در این میان نقش لباس های یکبار مصرف بیمارستانی بسیار قابل توجه است. لباس هایی که به چند دسته کلی طبقه بندی شده و جهت تشخیص کادر درمانی و بیماران در رنگ های مختلف تهیه و تولید می شوند.
در ابتدا و قبل از معرفی و پرداختن به کاربرد این لباس ها باید به انواع پارچه های مناسب برای دوخت آنها اشاره نمود. از پارچه های رنگی یا سفید برای دوخت انواع لباس از یونیفرم کادر درمان گرفته تا ملحفه و پرده روبالشتی استفاده می کنند. پارچه اسپان باند یا بی بافت، ترگال ساده و کجراه، فلامنت پنبه و تترون چهار نوع اصلی و پرمصرف انواع پارچه بیمارستانی به شمار می روند.

از پارچه های تترون و ترگال برای دوخت روبالشتی، ملحفه و لباس های چند بار مصرف بیماران و پرستاران استفاده می کنند که قابلیت شستشوی بالایی نیز دارند. پارچه اسپان باند نیز اولین و مناسب ترین مدل برای دوخت انواع لباس یکبار مصرف بیمار است که قابلیت های متعددی دارند.
در ایران لباس های یکبار مصرف بر اساس ویژگی های مختلفی تولید می شوند. به عنوان مثال برای دوخت البسه بیمار، نوع بیماری، سن و جنسیت آنها سه فاکتور مهم است که همواره مدنظر قرار می گیرند.
بر اساس این معیارها لباس ها به مدل های مختلف لباس یکبار مصرف مردانه، زنانه، بچه گانه، نوزادی، شیردهی مادر و بیمار روانی طبقه بندی می شوند. اغلب لباس های مردانه دارای رنگ های آبی و سبز، زنانه و بچه گانه صورتی و عروسکی، نوزادی سفید و آبی و بیمار روانی نخودی رنگ هستند.
سفارش لباس یکبار مصرف بیمار بستری باید با در نظر گرفتن تمامی این معیارها و سایز بندی استاندارد صورت گیرد. هر چند در برخی از بیمارستان های خصوصی تنوع بالاتری از نظر رنگ و طرح برای استفاده از این لباس ها در نظر گرفته می شود.

کارخانه ها و کارگاه های تولیدی متعددی در زمینه قبول سفارش و دوخت این لباس ها فعالیت دارند. از آنجایی که برخی از این محصولات به صورت استریل شده در اختیار بیمارستان ها و مراکز درمانی قرار می گیرند، انتخاب شرکت تولیدی و هم چنین برند آنها اهمیت زیادی خواهد داشت.
توجه داشته باشید که فاکتورها و عوامل متعددی در تعیین کیفیت و همچنین قیمت سفارش عمده و جزئی انواع لباس یکبار مصرف بیمارستانی دخیل هستند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

مرکز خرید و فروش لباس بیمارستانی یکبار مصرف ارزان قیمت

مرکز خرید و فروش لباس بیمارستانی یکبار مصرف ارزان قیمتهمانطور که می دانید در صنایع پزشکی استفاده از لباس های یکبار مصرف امری مهم و حیاتی جهت کاهش خطرات احتمالی به برخی بیماری های واگیردار و رعایت کامل بهداشت فردی و عمومی محسوب می شود. به طور کلی استفاده از این لباس ها اغلب در بخش های جراحی و اتاق عمل، سی تی اسکن و ام آر آی است.
بر اساس نوع کاربرد و موارد استفاده برخی از انواع این لباس ها را می توان در گروه های زیر طبقه بندی نمود:

  • لباس یکبار مصرف اتاق عمل: لباس های این بخش را گان و شان می نامند. گان یکبار مصرف توسط کادر پزشکی پوشیده می شود و اغلب به رنگ سبز هستد. لباس های شان نیز مخصوص بیمار است. شان پرفوره از پرمصرف ترین های اتاق عمل است که به صورت یک ملحفه بزرگ سوراخ دار بوده و جهت انجام عمل بر روی بیمار کشیده می شود.
  • لباس یکبار مصرف ام آر آی و سی تی اسکن: شامل شلوار کلاه و پیراهن است. برای تولید آنها از پارچه های اسپان باند با گرماژهای 38 به بالا تولید و استفاده می شود.
  • لباس یکبار مصرف کولونسکوپی: پیراهن و شلوار غیر استریل است که قابلیت شستشو نیز دارد.
  • لباس یکبار مصرف یکسره: به صورت یکبار مصرف و چند بار مصرف در رنگ های مختلف تولید می شود. به عنوان مثال لباس های شرکت های داروسازی نیز از این دسته هستند.
  • پاپوش یکبار مصرف یا کاور کفش: اغلب در اتاق عمل و آی سی یو مورد استفاده قرار می گیرد و به رنگ آبی یا سبز دوخته می شود. پاپوش ها از نظر جنس دو مدل اسپان باند و مشمایی را در بر می گیرند.
  • شلوار یکبار مصرف: اغلب برای بیماران سالمند و کسانی که توانایی حرکتی ندارند مناسب است. پارچه بکار رفته در تولید آن از جنس اسپان باند و اس ام اس است.
  • گان یکبار مصرف: پارچه اسپان باند مناسب ترین انتخاب برای مدل های یکبار مصرف این محصول است. استفاده از گان ها نه تنها در بیمارستان ها که در محیط های دیگر که نیاز به رعایت بهداشت در سطح بالایی است کاربردهای فراوانی دارد.
  • کلاه یکبار مصرف: شامل کلاه جراحی، آکاردونی و مشمایی دور کش است. از کلاه یکبار مصرف نیز اغلب در اتاق های ایزوله و جراحی استفاده می کنند.
  • ملحفه و روبالشتی: هر چند جزء لباس بیمار یا کادر درمانی نیست اما پرمصرف ترین ها در تمامی بیمارستان ها به شمار می روند که تنوع بالایی از نظر کیفیت و هم چنین رنگبندی دارند.

امروزه برخی شرکت ها در زمینه تولید البسه سفارشی نیز فعالیت دارند. منظور از مدل های سفارشی، لباس هایی با طراحی های خاص و سایزهای بسیار بزرگ یا خیلی کوچک مناسب برخی بیماران هستند. برخی از بیمارستان های خصوصی از جمله خریداران عمده لباس های چندبار مصرف سفارشی با طرح و برندهای مورد نظر خود می باشند.
اسکراب پزشکی نیز یکی از مدل های جدید محسوب می شود که در دو نوع زنانه و مردانه به بازار عرضه خواهد شد. ترگال کجراه و پارچه تترون دو نمونه از پرکاربردی ترین پارچه در تولید اسکراب ها هستند.
قیمت لباس یکبار مصرف بیمارستانی در نقاط مختلف کشور تحت تاثیر معیارهای خاصی تعیین می شود و تقریباً تمامی برندها نرخ های یکسانی دارند. از این رو بدون دغدغه و تنها بر اساس نیاز بیماران و نوع فعالیت بیمارستان می توانید اقدام به سفارش و خرید این محصولات نمایید.
البته باید خاطر نشان کرد که فاکتورهای متعددی تعیین کننده قیمت این لباس ها هستند که شناخت آنها میتواند در برآورد هزینه ها و هم چنین انتخاب مدل ها برای مدیران بیمارستان حائز اهمیت باشند.

قیمت البسه بیمارستانی یکبار مصرف به قیمت درب تولیدی

قیمت البسه بیمارستانی یکبار مصرف به قیمت درب تولیدی در بالا به برخی از مهمترین و پرکاربردی ترین انواع لباس بیمارستانی یکبار مصرف و چند بار مصرف اشاره شد. در این بین می توان به تنوع بالای این محصولات از نظر شکل ظاهری نیز اشاره نمود تا خریداران بتوانند بهترین و کاربردی ترین آنها را بر حسب نیاز خود انتخاب نمایند.
گان های بیمارستانی در سه نوع گان پشت بسته، گان پشت باز با قد 98 سانتی متر و گان پشت باز با قد 120 سانتی متر تولید می شود. استفاده از گان های پشت باز به مراتب مرسوم تر است که نمونه های کوتاه تر برای پزشکان خانم مورد استفاده قرار می گیرد.
باید خاطر نشان کرد که یکی دیگر از این محصولات، ساق دست بیمارستانی است. این محصول در رنگ آبی تولید می شود و اغلب در بخش های زنان و زایمان و اتاق عمل مورد استفاده قرار می گیرد. به علت نوع استفاده، ساق دست ها بیشتر به صورت یکبار مصرف و استریل شده تولید و به بازار عرضه می شوند.

تا به اینجا اطلاعات کامل و جامعه ای در مورد تولید لباس یکبار مصرف با پارچه های مخصوص و تنوع آنها از نظر جنس و موارد کاربرد به دست آوردید. در ادامه می توان فاکتور قیمت و عوامل تعیین کننده آن را مورد بررسی قرار داد.
قیمت البسه بیمارستانی به ویژه مدل های پرمصرف مانند گان ها و کلاه و ماسک همواره یکسان بوده و گاهاً برخی تولید کنندگان جهت افزایش فروش، آنها را به نرخ تولیدی در اختیار بیمارستان ها قرار می دهند.
جنس و کیفیت پارچه یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت البسه بیمارستانی یکبار مصرف و چند بار مصرف هستند. پارچه های اسپان باند ارزان ترین مدل ها برای این محصولات به شمار می روند. گران ترین مدل ها نیز پارچه های تتران و کجراه هستند که اغلب برای دوخت لباس، روپوش و انواع ملحفه مورد استفاده قرار می گیرند.
متراژ پارچه به کار رفته در دوخت نیز می تواند هر چند اندک در تعیین قیمت ها نقش داشته باشد. شاید به اینکه توجه نداشته باشید اما انواع شیوه رنگ آمیزی پارچه ها و کیفیت رنگ نیز گاهاً در قیمت هر متر پارچه و در نهایت نرخ فروش لباس بیمارستانی تاثیرگذار است.
از دیگر فاکتورها می توان به عوامل کمی تاثیرگذار در این روند اشاره نمود. میزان واردات پارچه های بیمارستانی، نرخ ارز مبادلاتی، میزان عرضه و تقاضا در بازار و همچنین هزینه های تولیدی معیارهای دیگری در سنجس قیمت ها هستند که همواره توسط تولیدی ها مورد ارزیابی قرار می گیرند.
چگونی و مدت زمان عقد قرارداد بیمارستان با تولید کننده یا شرکت های وارداتی در کنار حجم سفارشات ماهیانه یا سالیانه نیز از جمله مواردی هستند که در تعیین قیمت لباس یکبار مصرف بیمار درجه یک و مرغوب نقش حیاتی دارد. به عنوان خریدار باید به کیفیت و مرغوبیت لباس های سفارشی نیز توجه کنید تا بتوانید به ویژه در مورد لباس های چندبارمصرف با صرفه جویی لازم و کاهش هزینه ها، میزان سودآوری واحد و بیمارستان را افزایش دهید.

صادرات انواع لباس بیمارستانی یکبار مصرف به کشورهای همسایه

صادرات انواع لباس بیمارستانی یکبار مصرف به کشورهای همسایهایران در منطقه خاورمیانه جایگاه مناسبی در زمینه پزشکی و همچنین تولید لوازم مورد استفاده این صنعت دارد. استفاده از دانش روز، بکار گیری مواد درجه یک و افزایش فعالیت واحدهای تولیدی از جمله دلایل این پیشرفت ها به ویژه در سالهای اخیر است.
طی 15 سال گذشته با فعالیت ها و رایزنی هایی که وزارت بهداشت با تولیدکنندگان در این بخش داشته است، خوشبختانه علاوه بر کسب موفقیت های روزافزون، خودکفایی در زمینه تولیدات رقم خورده است. به گونه ای که علاوه بر رفع نیازهای داخلی، شرایط صادرات لباس بیمارستانی یکبار مصرف به کشورهای مختلف نیز فراهم شده است.
تنها حدود 10 درصد از نیاز بازار توسط واردات تامین می شود که اغلب شامل پک های جراحی ویژه هستند. البته با سیاستگذاری درازمدت و حمایت دولت، زمینه های لازم جهت تولید این محصولات طی سالهای آتی امکان پذیر خواهد شد.
طبق آمارها و با ایجاد زمینه های لازم مانند صدور مجوزهای صادراتی، فعالیت شرکت های مرطوبه با هدف صادرات به کشورهای منطقه خاورمیانه طی سالهای اخیر روند صعودی داشته است. انواع لباس بیمارستانی یکبار مصرف به کشورهایی مانند عراق، افغانستان، ترکیه و … صورت می گیرد.
کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب موجب شده که حتی شرایط لازم برای صادرات این محصولات به کشورهای اروپایی نیز فراهم شود که نیاز به اخذ مجوز از سوی وزارت بهداشت و سازمان های مربوطه دارد.
در واحدهای تولیدی فعال حدود 46 نوع انواع لباس بیمارستانی تولید می شوند که به مراتب بسیار باکیفیت تر از مدل های مشابه چینی موجود در بازار هستند. به عنوان تولید کننده باید نیم نگاهی نیز به محصولات خارجی وارداتی داشته باشید تا بتوانید ضمن افزایش کیفیت، روند قیمت گذاری و فروش را نیز افزایش دهید.

از آنجایی که حجم قابل توجه ای از مواد اولیه مانند پارچه و کش برای تولید لباس یکبار مصرف در کشور تهیه و آماده می شوند، قیمت تمام شده و هزینه های نهایی تا حد زیادی کاهش می یابند. همین امر موجب شده تا روند تولیدی و در عین حال رقابت در بازار افزایش یابد.
بازاریابی مناسب، تنوع تولید، افزایش کیفیت، عقد قرارداد با مراکز درمانی و بیمارستانی، شناخت نیاز مصرف کنندگان در مناطق مختلف، اقدام به صادرات با قیمت های رقابتی و استفاده از ظرفیت شبکه های اینترنتی از جمله راهکارهایی هستند که در روند افزایش فروش موثر خواهند بود.
امروزه برخی شرکت ها علاوه بر اعطای نمایندگی فروش از راهکار عرضه اینترنتی و همچنین فروش آنلاین انواع لباس بیمارستانی یکبار مصرف و صادرات آنها نهایت بهره را می برند.
در پایان باید عنوان کرد که استفاده از لباس های یکبار مصرف با هدف افزایش سطح ایمنی، رعایت مسائل زیست محیطی، کاهش هزینه ها، راحتی استفاده، بالا بردن قابلیت های حفاظتی و تنفس بهتر به ویژه در اتاق عمل صورت می گیرد. این اهداف همواره در تمام بیمارستان ها توسط کادر مدیریتی مورد بررسی قرار گرفته و بهترین راهکارها جهت خرید انواع لباس بیمارستی مورد تحلیل بررسی قرار می گیرند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.